Úžasné dámske spoločenské šaty na každú príležitosť

Chystáte sa na dôležitú spoločenskú udalosť a uvažujete nad tým, aké dámske spoločenské šaty zvoliť? Nie je to veru ľahká voľba, no ak si vyberiete tie správne, budete nepochybne najväčšou hviezdou večera. Voľbu večerných šiat je potrebné premyslieť do najmenších detailov. K šatám je nutné doladiť množstvo doplnkov, ktoré dokážu dotvoriť celkový outfit. Dôležité je však najmä to, ako sa vo vybraných šatách cítite. Poďte sa spolu s nami pozrieť, na čo by ste mali pri výbere dámskych spoločenských šiat upriamiť vašu pozornosť.

černé šaty

Na čo dať pozor pri výbere dámskych spoločenských šiat?

Dlhé či krátke? Priliehavé či so širokou sukňou? Tieto otázky si určite pri výbere večerných šiat kladiete aj vy. Dĺžku šiat je potrebné voliť najmä podľa spoločenskej významnosti danej udalosti. Ak sa chystáme na ples, stužkovú slávnosť či inú oficiálnejšiu spoločenskú udalosť, rozhodne siahnite po dlhých šatách. Dĺžku šiat v tomto prípade predpisuje aj dress code. Ak vyberáte šaty na záhradnú párty, rozlúčku so slobodou, oslavu jubilea či inú udalosť, pokojne si môžete dovoliť odhaliť viac. V tomto prípade sú kratšie šaty určite lepšou voľbou. Strih dámskych spoločenských šiat je nutné zvoliť podľa typu vašej postavy. Ideálne dámske spoločenské šaty by predsa mali zvýrazniť vaše prednosti a zakryť menšie nedostatky. Ak chcete zakryť väčšie bruško, siahnite po šatách voľnejšieho strihu, sukni v tvare písmena A a podobne. Pokiaľ nechcete ukazovať nohy, dlhé šaty budú pre vás tou najlepšou voľbou. Dnes už môžete na internete či v kamenných obchodoch nájsť rôzne rafinované strihy.

společenské šaty

Doplnky k vašim dámskym spoločenským šatám

Vaše vyvolené dámske spoločenské šaty je ešte potrebné ozvláštniť správne zvolenými doplnkami. V zásade platí, že čím jednoduchšie sú vaše dámske spoločenské šaty, tým výraznejšie doplnky si môžete dovoliť. Môžete siahnuť po výrazných lodičkách, kabelke, náhrdelníku, náramku či náušniciach. Ak sú však vaše spoločenské šaty vo výraznej farbe či ušité z výrazného materiálu alebo vzoru, extravagantné doplnky by mohli celý dojem z outfitu pokaziť, preto zvoľte radšej menej nápadné topánky, kabelku aj ostatné doplnky.
Ak sa chystáte na dôležitú spoločenskú udalosť a nie ste si istá výberom dámskych spoločenských šiat, nechajte sa inšpirovať a navštívte stránku www.glashgirl.sk. Objavte spolu s nami najnovšie trendy a staňte sa hviezdou každého večierku!

4.3/5 - (3 votes)