Tŕnistá cesta za štíhlym snom

V prvom rade si treba uvedomiť, že celý náš problém tkvie v hlave. Ak sa rozhodneme, že sa nám naša postava nepáči a chceme to zmeniť. Treba vypracovať si podrobný plán, v ktorom nesmie chýbať celková zmena nášho života. Mali by sme sa upokojiť, zmeniť našu výživu, viac odpočívať, cvičiť a obmedziť všetko nezdravé. Niekedy môže byť veľmi dobré zapojiť do svojich plánov aj partnera alebo blízku kamarátku. Nie nadarmo sa hovorí, v dvoch sa to lepšie ťahá.
Spočiatku by sme mali pracovať s prírodnými produktmi, teda s ovocím, zeleninou, rybacím mäsom a cereálnou stravou. Na cukry a vašu obľúbenú čokoládu rovno zabudnite. Nechcete predsa zažiť jo-jo efekt.
Vašu výživu môžete doplniť pomocou kokteilov, ktoré vám dodajú energiu a dobre vás zasýti.

hmotnost

Do cvičebného plánu zaraďte aeróbne a anaeróbne aktivity. Zo začiatku potrebujete spáliť tuky a potom následne spevniť problematické partie. Nebojte sa osloviť osobného trénera vo fitness centre, ktorý vám rád poradí a ukáže ako na to. Každý človek je iný a sedí mu iný typ tréningu.

Hneď na začiatku je tiež potrebné veľmi dobre poznať náš zdravotný stav. Rozhodne nezačínajte s chudnutím, ak ste chorí alebo sa liečite na akúkoľvek chorobu. Na bitku s prebytočnými kilogramami budete potrebovať silu a energiu.
Pokiaľ vám ale príroda nestačí, môžete vyskúšať aj rad farmaceutických prípravkov, ktoré vám s kilogramami pomôžu. Jedným z nich je napríklad sibutramine, ktorý sa používa u znižovaní nadváhy u pacientov s nutričnou obezitou. Títo pacienti majú index telesnej hmotnosti (BMI) 30 kg / m2 alebo viac. Liečba za pomoci tohto prípravku by mala ale prebiehať pod dohľadom lekára, ktorý má s indikáciou už bohaté skúsenosti. Kapsuly sa podávajú raz denne, väčšinou po ránu s trochou jedla alebo aj bez neho. Liečba sa vykonáva minimálne 3 mesiace. Až potom uvidíme prvé výsledky. Nesmieme ale zanedbávať ani cvičenie a výživu. Naše telo je jednotný celok.

svačina

K obezite je jednoducho nutné pristupovať komplexne, jedine tak môžeme byť úspešní.