Sila Internetu je jeho najväčšou slabosťou

Dizajnéri siete uznali, že útočníci využívali rovnaké atribúty internetu, aké z neho urobili jeden z najefektívnejších prostriedkov na svete pre komerčnú a technickú inováciu za posledných päť rokov.

systém

„Toto je hlavný dôsledok otvoreného systému,“ povedal Lawrence Lessig, profesor práva na Harvarde, ktorý tiež písal o sociálnych a právnych aspektoch internetu.

Na rozdiel od nedávnych udalostí, pri ktorých boli webové stránky poškodené alebo boli zneužité záznamy o kreditných kartách od online predajcu hudby, tento týždeň útoky nezahŕňali ukradnuté alebo zmenené údaje. Ale vo svete rastúcej závislosti na internete, dokonca aj odmietnutie prístupu na internetovú stránku ako E * Trade môže mať ekonomický dopad.

V skutočnosti dlhoroční manažéri internetu sa zamýšľajú nad možnými technickými katastrofami v stále viac prepojenom svete. To, čo sa doteraz ukázalo nie je Armageddon sieť, ale len upozornenie.

„Existujú rôzne hrozné scenáre, ktoré sú skutočné, ale to nie je miesto, kde sme,“ povedal David Clark, M.I.T. profesor, ktorý bol jedným z pôvodných dizajnérov internetu.

Napriek tomu nájdenie spôsobov, ako v takomto systéme obsiahnuť antisociálne činy – také, ktoré umožňujú anonymné správanie – bez ohrozenia jeho otvorenosti sa pre dizajnérov siete, úradníkov činných v trestnom konaní a občianskych liberálov je čoraz viac tŕnisté.

„Vstúpili sme do situácie, keď sú útočníci koordinovaní a organizovaní, ale ľudia, ktorí musia reagovať – či spoločnosti, poskytovatelia internetových služieb a najmä orgány činné v trestnom konaní – sú roztrieštení,“ povedal Mark Rasch, bývalý federálny prokurátor, ktorý je teraz viceprezidentom spoločnosti Global Integrity, počítačovej poradenskej spoločnosti.

google

Útočníci využili súbor softvérových programov vyvinutých za posledný rok, vyjadrili sa experti na oblasť počítačovej bezpečnosti. Známe ako Tribe Flood Network, Trin00 a Stacheldraht (nemecky „ostnatý drôt“), programy najprv identifikujú jednotlivé počítače na internete s konkrétnymi bezpečnostnými chybami a potom používajú tieto počítače ako spúšťače pre organizovaný útok.