RGB technológie ako trend osvetlenia


Asi najviac depresívnym obdobím je bezo sporu daždivá jeseň, keď je vonku šero a nepríjemná zima, ktorá nám zalieza až do kostí. Pritom si práve u nás doma môžeme vytvoriť veľmi príjemnú atmosféru, ktorá nás nabije energiou do ďalších dní.

Takým kúzelníkom na poli osvetlenia sú rgb led pásiky, ktoré sú nielen krásne, ale ich prevádzka je zároveň veľmi lacná, tak ako u ďalšieho typu LED osvetlenia.

pásky

Ďalšie dôvody prečo áno:
Pred nejakým časom sme ich mohli obdivovať skôr vo výkladných skriniach alebo veľmi moderných interiéroch. Vďaka bohu časy sa menia a práve tento moderný dizajn prenikol už aj do našich domovov. Dôvodov, prečo si ich kúpiť, nájdete hneď niekoľko. Dokážu zmeniť dušu celého priestoru, ktorý oživia svojím jasným svetlom. Ani obstarávacia cena nie je príliš vysoká. Veľmi často si môžete kúpiť pásiky s diaľkovým ovládaním pre vaše pohodlie. Navyše montáž zvládne každý laik ľavou zadnou. U RGB nás poteší aj široká škála farieb a veľká flexibilita.
Najčastejšie sa používajú v kuchyni pod linku, v kúpeľni, ale hodia sa aj do obývacej izby alebo spálne. Vždy teda záleží na priestore, v ktorom ich chcete použiť.

show

Farebná teplota a koeficient CRI
Najčastejšie sa používajú tie s bielym svetlom. Pre svetelné aplikácie s riadením farebnej teploty slúži variant CCT, ktorý je osadený dvoma sadami diód.
 
U bieleho svetla rozlišujeme tri základné typy:
o   studená biela
Zodpovedá vonkajšiemu svetlu a hodí sa ku každodenným bežným aktivitám. Podporuje aktivitu, sústredenie a výkonnosť, teda ideálna do pracovného prostredia.
o   teplá biela
Akoby ste sa ocitli opäť vo svete žiaroviek. Navodzuje pocit pokoja, tepla a pohody. Hodí sa pre oddych a relaxáciu.
o   neutrálna biela
typická pre interiér vášho domova, vhodná cez deň
RGB pásysú vhodné predovšetkým pre rôzne svetelné efekty, kde základom je červená, modrá a zelená, ďalej potom nasleduje žltá, oranžová a fialová. Vďaka tomu dosiahnete dynamického osvetlenia, ktoré vás nikdy nesklame.