Pri výbere detskej izby je dôležitý vek dieťaťa

Nábytok pre deti sa líši od potrieb a predstáv, ktoré majú dospelí ľudia, pokiaľ ide o ich spálňu či pracovňu. Pre deti je potrebné vybrať nábytok podľa ich veku, pohlavia a záľub. Orientujte sa najmä podľa toho či vyberáte detskú izbu pre bábätká, menšie deti alebo tínedžerov.

Modroočko

Bábätká
Menšie detské izby pre bábätká pozostávajú z kvalitnej postieľky vyrobenej z masívu, s nosnosťou do 50 kg a z komody s praktickým prebaľovacím pultom, ktorá zjednoduší prebaľovanie, prezliekanie, kúpanie či natieranie a zároveň uskladní všetko, čo na to potrebujete, na jednom mieste.
Väčšie izby pre bábätká obsahujú okrem detskej postele a komody aj skrine, nočný stolík, truhlice na hračky, úložné boxy pod postieľku, písací stôl a poličky. Záleží na Vás či ich chcete všetky alebo si ich môžete ľubovoľne nakombinovať podľa potreby na .
Potlače so zvieratkami sú najobľúbenejšími motívmi pre najmenších.

Miminko na oslavě

Deti do 10 rokov
Detské postele sú dostupné prevažne v rozmeroch 160×80 cm, ale dieťaťu môžete zakúpiť aj väčší rozmer, ak rýchlo rastie alebo ak nábytok neplánujete vymeniť o niekoľko rokov. Ich výhodou oproti posteliam pre dospelých je pre dieťa nízka výška, nemusia sa do nej ospalé šplhať, a tiež majú odnímateľné zábrany, ktoré zabránia nebezpečnému pádu počas nepokojných nocí. Súčasťou základných setov býva aj komoda a skriňa.
Dôležitý je aj písací stôl, pri ktorom strávia veľa času písaním domácich úloh, kreslením a podobne. Dieťa sa v izbe zídu aj ďalšie odkladacie priestory, ktoré môžu byť v podobe úložných boxov pod posteľ, nočných stolíkov, truhlíc na hračky, regálov.
Vyrábajú sa v rôznych farebných prevedeniach a s rôznymi motívmi. Vo veku, keď dieťa vedome uprednostňuje niektoré farby a má obľúbené motívy, mu dovoľte zapojiť sa do procesu výberu. Vaše dieťa sa tak bude nielen radovať z krásnej izby, ale tiež nadobudne pocit dôležitosti a zodpovednosti.

Odpočívající holčička

Tínedžeri
Študentské nábytkové steny už spravidla nevíria toľkými rôznymi farbami a rôznymi motívmi, prevládajú 3-4 zladené farby. Najdôležitejšia je priestranná skriňa a písací stôl, dopĺňajú ich skrinky a police.