Pomalý počítač alebo ako dosiahnuť čo najrýchlejší výkon

Ako je to možné, že náš počítač, do ktorého investícia nebola najmenšia a disponuje celkom schopným hardvérom, sa správa ako zo spomaleného filmu? Pôvodne bol predsa výkonnejší, tak kde je chyba, respektíve ako ju môžeme odstrániť? Zameráme sa priamo na riešenia a poskytneme pár tipov, ako zrýchliť váš počítač bez toho, aby ste museli meniť hardvér. Stačí sa len pohrať s Windowsom a jeho nástrojmi. Vysvetlíme si, ako touto bezplatnou a prakticky nenáročnou formou dosiahnuť z počítača čo najrýchlejší výkon.

pc

A ideme priamo k veci. Cez ovládací panel sa dostaneme k možnosti Systém a zabezpečenie, kde zvolíme Možnosti napájania. Teraz máme možnosť nastaviť plán na Vysoký výkon. Áno, beriem, nie je to odporúčaná voľba a spotrebuje sa viac energie, ale ak hľadáte rýchly výkon, toto je jedna z efektívnych ciest. Ale uvedieme si pre istotu aj ďalšie.

Váš počítač môžu spomaľovať aj zbytočné animácie a efekty, ktorých sa môžeme zbaviť a prakticky tým len získavame. Počítač by mal pracovať rýchlejšie a výrazné zmeny si ani nevšimneme, či skôr nám nebudú chýbať. Výkon je predsa dôležitejší a zvlášť v prípade, ak je pomalý. Preto spustíme nástroj Upraviť vzhľad a výkon systému Windows a jednoducho klikneme na možnosť s výstižným názvom- Nastaviť s cieľom dosiahnutia najlepšieho výkonu. No ak si myslíte, že vám niektoré grafické efekty môžu chýbať, tie konkrétne si môžete vybrať zo zoznamu, ak zvolíte Vlastné nastavenie.

tep

A možno je problém respektíve jeho riešenie ešte jednoduchšie. Pri spustení a počas prevádzky Windowsu pracuje priveľa aplikácií bez toho, aby ste to tušili. Niektoré z nich pritom môžu "žrať" podstatnú časť hardvéru. Preto by sme mali navštíviť Správcu úloh a hľa, máme pred sebou zoznam všetkých aplikácií ako aj informácie o tom, či momentálne pracujú a ak áno, akú časť výkonu "žerú". Činnosť tých zbytočných a najviac "žerúcich"aplikácií môžete priamo na mieste ukončiť.
Pravdepodobou príčinou však môžu byť aj vírusy alebo priveľa nahromadených súborov, ktoré vôbec nepotrebujete. Odporúčame spustiť kompletnú kontrolu antivírusom.

Pomalý počítač alebo ako dosiahnuť čo najrýchlejší výkon
4.3 (86.67%)3