Pochôdzne sklo

Je vhodné pre schodiskové stupne, podesty a lávky. Pri použití pochôdzneho skla dochádza k optickému zväčšeniu celkového zastavaného priestoru. V súčasnosti je dizajnérsky veľmi využiteľné pochôdzne sklo hlavne v hoteloch, obchodných centrách, polyfunkčných budovách, v reprezentačných priestoroch, ale čo raz častejšie aj v moderných domovoch. Funkčnosť pochôdzneho skla nie je len estetická, ale dá sa využiť aj na presvetlenie priestoru. Bezpečnosť takýchto skiel zaručuje trojvrstvové lepené bezpečnostné sklo. Medzi jednotlivými sklami sa nachádzajú špeciálne fólie, ktoré aj keď sa sklo podarí rozbiť, držia v jednom celku.

mrakodrap

Ako opticky zväčšiť malé priestory
Sklo je univerzálny a variabilný materiál, ktorý svojimi vlastnosťami presne vyhovie vašim požiadavkám elegancie. V interiéri sa kladú vysoké nároky na bezpečnosť, a preto klasické netvrdené sklo vystriedalo to tvrdené – kalené. Technológia kalenia mnohonásobne zvýšila jeho mechanickú odolnosť a rozšírila tak jeho použiteľnosť na celý interiér – od pôvodných sklenených dosiek na stole cez celosklenené dvere, schodiská, zábradlia a obklady stien až po celosklenené steny a priečky.
Pri výbere produktov zo skla musíte rozlišovať iba to, v ktorej časti interiéru tento materiál použijete, aby ste si vybrali správnu hrúbku skla.
Na malé plochy voľte jednovrstvové kalené sklo s menšou hrúbkou:

  • výplň dverí – jednovrstvové kalené sklo s hrúbkou 5 mm,
  • obklady stien, sklenené dosky stolíkov – jednovrstvové kalené sklo s hrúbkou 6 mm.

budovy
Väčšie plochy si už vyžadujú laminované kalené sklo s väčšou hrúbkou:

  • celosklenené dvere – laminované kalené sklo s hrúbkou 9 mm,
  • celosklenené steny, priečky – laminované kalené sklo s hrúbkou 10 mm,
  • sklenené zábradlie, balustrády, pochôdzne dosky a schodiská – laminované kalené sklo s hrúbkou 10; 12 alebo 16 mm.

Sklo v interiéri dodá tú správnu eleganciu a preto neváhajte vyskúšať pokládku takéhoto pochôdzneho skla.