Pár viet k mobilným domom

Stále častejšie sa stretávame s názormi, že mobilné domy môžu slúžiť ako spoľahlivá alternatíva k rodinnému domu s celoročným využitím. Sympatická na mobilných domoch je ich mobilita, nízka cena a univerzálne spôsoby, ako a k čomu sa dajú využiť.

Sú atraktívne pre každého, kto hľadá voľné priestory za dostupnú cenu bez toho, aby musel stavať alebo kupovať drahý rodinný dom, či bývať kdesi v prenájme. Mobilný dom je pripravený, zariadený a po objednávke sa privezie na dohodnutú lokalitu. Atraktívna ponuka či už pre tých, ktorí na rýchlo hľadajú lacné bývanie, tak aj pre tých, čo chcú rekreačné sídlo. Ponuka mobilheimov je pestrá a v rôznych cenových kategóriách, s rôznym zariadením, vybavením a rozmermi podľa účelu použitia. Takisto môže byť ponuka mobilných domov atraktívna pre tých, ktorí hľadajú priestory na podnikanie, kanceláriu alebo home office. Takisto vravíme o zaujímavej a lacnejšej alternatíve k víkendovej chate.

Mobilné domy

Priestory mobilného domu sa teda môžu využiť napríklad k:

  • Celoročnému bývaniu
  • Rekreačnému sídlu
  • Prechodnému alebo náhradnému bývaniu či ako prístavba na pozemku
  • Podnikaniu a k práci
  • Prenájmu

Areál mobilných domov

V mobilnom dome sa býva ekologicky a tým pádom aj úsporne. Stretávame sa tu aj so sympatickými prevedeniami z prírodných materiálov. Veľkým lákadlom je takisto dostupná cena a hoci sa k takémuto spôsobu bývania hypotéka nevybavuje, človek si spravidla rodinný dom môže dovoliť kúpiť zo svojich úspor.

Ďalšou výhodou je aj mobilita takéhoto domu a jeho jednoduchý prevoz na ľubovoľné miesto. Teda bez toho, aby sa dom musel stavať a aby stál na pevných, nehybných základoch. Rovnaké je to aj z jeho donáškou, pripravený a zariadený dom sa privezie na konkrétny pozemok.

Pokiaľ by ste po čase zatúžili zmeniť prostredie, mobilný dom sa dá ľahko previesť aj s vybavením. V opačnom prípade sa dá prenajímať, a to napríklad ako rekreačné sídlo.