Pár informácií, ktoré by ste mali vedieť pri výbere prilby na motorku

Skôr, než každý motorkár naštartuje svoj stroj by sa mal ubezpečiť, či sa na jeho hlave nachádza neodmysliteľný bezpečnostný prvok, akým je moto-prilba. Táto skutočnosť sa nedotýka iba začínajúcich či menej zručných motorkárov, ale o to viac si ju uvedomujú aj tí skúsenejší, výnimku samozrejme netvoria ani profesionálni jazdci a kvalitné AGV prilby. Kvalitná prilba musí plniť detailné bezpečnostné požiadavky, ale mala by vedieť poskytnúť takisto komfort, ktorý je pre jazdca dôležitý (predovšetkým na dlhších trasách).Motokár so psom na motorke

  • Pri výbere tak môžete zamerať svoju pozornosť na vlastnosti ako kvalitná ventilácia a odvetrávanie, správna aerodynamika, pohodlie a vhodná veľkosť.

Tak ako v prípade oblečenia aj v prípade výberu prilby by sme mali poznať svoju veľkosť, pričom konkrétne miery sa označujú symbolmi S (small), M (medium), L (large), XL (extra large). Zameriavame sa na obvod hlavy a miery udávané v cm, a to konkrétne:Jazda na motorke po ceste, pohľad očami jazdca

  • S= 55 až 56 cm, M = 57 až 58 cm, L = 59 až 60 cm, XL = 61 až 62 cm

Dôležité je však výber prilby prispôsobiť aj z hľadiska toho, akú jazdu preferujeme, respektíve aký vlastníme motocykel, po akej trase máme v pláne pravidelnejšie jazdiť a na akú vzdialenosť. Z hľadiska vzdialenosti trasy môžeme prispôsobiť komfortnú stránku (napríklad vyklápacie prilby), ale ostatné faktory sú veľmi dôležité predovšetkým z hľadiska bezpečnosti jazdy ako aj toho, aby sme si našu jazdu dokázali vychutnať a nebola skôr trápením.

  • Integrálne prilbysú typické pre športových motorkárov a vhodnejšie k rýchlejším strojom, pričom o niečo praktickejšiu stránku ponúkajú spravidla drahšie odklápacie prilby s prednou vyklápačkou.
  • Pre bežnú jazdu po meste na motorke s nižším výkonom je praktickou voľbou otvorená prilba, jetka alebo prilba na skúter.
  • Do náročnejšieho off-road terénu je ideálnaenduro prilba aleboprilba na motokros.


Jak bude reklama vypadat?
-
Kup si reklamu pod tímto článkem jen za 50 Kč
Zobrazit formulář pro nákup