Ostať na jednom mieste, alebo hľadať nové teritória?

Príjemná teplota vzduchu, letný čas, svieže ráno, pokojná hladina jazera, okolité vysoké stromy, aj o tom je zážitok z rybolovu, nie iba o úlovku a návnadách. Poznáme viaceré lokality, na akých sa dá chytiť krásny úlovok, pričom každý môže uprednostniť niečo iné. Každopádne zrejme väčšina rybárov by uvítala praktický prevoz svojich prútov z miesta na miesto, alebo aspoň z domu k vode a zasa späť. V oboch prípadoch, ale najmä pre tých neposedných a hľadajúcich nové miesta a nové príležitosti sú skvelým riešením ľahko prenášateľné teleskopické udice.
Môžete sa spoľahnúť na ich kvalitu, sú ideálne k lovu kaprov, pričom majú praktický a hlavne ľahko prenášateľný dizajn. Prút tak môžete prenášať bez toho, aby Vám z vaku trčala nemotorne dlhá tyč.

udice

Poznáme viacero typov rybárov
Najmä tí starší uznávajú techniku, kedy si vytipujú a nájdu svoje obľúbené miesto, kde videli plávať kaprov a už sa im tam podaril aj úlovok, no a tohto miesta sa nekompromisne držia, každé ráno sa ponáhľajú obsadiť ho. Nemajú čo stratiť, sú presvedčení o vysokej pravdepodobnosti úlovku, navyše miesto dobre poznajú a cítia sa tam pohodlne. Túto svoju lokalitu si chodia prikrmovať, aby sem nalákali čo najviac rýb. Týchto rybárov možno ani tak netrápi spomenuté nemotorné a neustále prenášanie prútov z miesta na miesto, ale aj tak, už len samotná cesta z domu pri vodu môže byť s nepraktickými, starými, veľkými a ťažkými udicami nie príliš pohodlná či šikovná.

pruty

Potom je tu ten druhý typ zvedavých a dobrodružných, zväčša mladších rybárov, ktorí sa učia a skúšajú všetky možné techniky, s čím súvisí aj neustále menenie miesta a lokality. A to napríklad aj vtedy, kedy sa nevedia rozhodnúť, či sa na túto sezónu umiestniť pri stojacu vodu, alebo tečúcu. Tieto lokality sú totiž pri rybolove rozdielne, pričom každá má svoje plus i mínus, ako aj odlišnú výšku počtu konkrétnych rýb i odlišný výšku pravdepodobnosti ich odchytu.