Neschopnosť dosiahnuť kvalitnú erekciu alebo pomerne častý problém u mužov

Medzi súčasné civilizačné ochorenia žiaľ môžeme zaradiť veľa nepríjemných pojmov, ale okrem týchto existuje u mužov ešte jeden strašiak, ktorý si pýta daň na ich sexuálnom živote neschopnosťou dosiahnuť kvalitnú erekciu. O tomto probléme zrejme aj na vlastnej koži tuší pomerne vysoké percento mužskej populácie, predovšetkým tí, čo sa dostávajú do staršieho, respektíve stredného veku (40+).

přemýšlející muž

  • Nie však iba pribúdajúci vek je príčinou, tieto problémy totiž dokážu prekvapiť aj mladšie ročníky, kedy sú príčiny predovšetkým psychického charakteru, prípadne však aj vyvolané nezdravou životosprávou.

Najčastejšími faktormi súvisiacimi so slabou erekciou či priamo erektilnou dysfunkciou sú v skratke tieto:

  • Zdravotné problémy, psychické problémy, vedľajšie následky užívaných liekov, zlá životospráva.

Pod prvým faktorom poukazujúcim na zdravotné potiaže si môžeme predstaviť konkrétnejšie vysoký krvný tlak, obezitu, cukrovku či problémy s cievami.
Psychické problémy sú v tomto prípade takisto častou príčinou, a to aj u mladých ľudí, kedy oslabená erekcia je dlhodobým alebo pravidelným stresom, neschopnosťou sústrediť sa či stratou sebadôvery.
Nášmu sexuálnemu zdraviu určite nepomáha ani sedavé zamestnanie, respektíve nedostatok pohybu (kedy neprichádza k dostatočnému prekrveniu údu a iných orgánov), takisto ani nezdravé a nepravidelné stravovanie, ako aj alkohol či cigarety a nedostatok nočného spánku.

  • Tu môže byť riešením pokúsiť sa pravidelnejšie chodiť na vzduch, vytvoriť jedálniček bohatý na minerály a vitamíny (napr. zinok) a obmedzenie nikotínu spolu s alkoholom. Môžete takisto siahnuť po prírodných liečivách v podobe Macy peruánskej alebo doporučeným je tiež Kotvičník zemný.

společné vaření
Čo ale v prípade, ak na tieto prirodzené cesty neveríte? Určite je tak správne poradiť sa s lekárom. Nielen preto, že vám môže predpísať užitočné tabletky k liečbe erektilnej dysfunkcie, ale možno odhalí tiež závažnejší zdravotný problém.
V opačnom prípade poznáme generiká typu cobra 120, kedy ide o rýchle riešenie vo forme internetového predaja, no liečivá nie sú na predpis.