Nebuďte v strese z varenia

Čo riešite ako prvé, keď má ku vám prísť návšteva? Asi prvé, čo robíte je, že upratujete. Doslova sa snažíte vyluxovať celý byt, aby bol tip top. Ja som však bola vždy v strese, predtým, než ku nám mala prísť návšteva. Neplánovanými návštevami nás najčastejšie privítala moja mama a musím povedať, že to bolo často hotové peklo. Niežeby bola moja mama zlá alebo robila niečo zle. Pravdou je, že moja mamina bola naozaj ako z inej planéty. Všetko dopodrobna analyzovala. Čo som poupratovala, ako som poupratovala a najviac riešila to, čo som navarila. To jej teda často ležalo v žalúdku. A prečo? Pretože jej proste nechutilo.

zajíc v trávě

Viete si predstaviť ten pocit, keď niečo navaríte a vašej mame to proste nechutí? Napriek tomu, že často prišla naozaj na neohlásenú návštevu a nemali sme doma poriadne nič, len zvyšky toho, čo sme varili z predchádzajúceho dňa. Moja mama však bola expert na to, všetko skritizovať, aby sa proste cítila nadradená nad všetko ostatné. Naučila som sa však, že mám byť pripravená na všetko, dokonca aj na jej neohlásedné návštevy. Snažila som sa u nás doma vždy udržiavať poriadok. Vždy muselo byť všetko tip top či už sa to týkalo upratovania, alebo mojich detí. Bola som tým ako posadnutá.

zajíc na smětaně

Počas víkendov som vyvárala vždy nejaké špeciálne jedlo, napríklad perkelt zo zajaca alebo niečo podobné, aby bola spokojná, keby náhodou prišla, Môj manžel videl, že som z toho totálne na nervy, tak ma brzdil, ale prišla akurát vtedy, keď som navarila perkelt. Bolo to asi prvé jedlo, ktoré jej chutilo a nemohla naň povedať inú slovo. Od toho dňa som však už odmietala upratovať a vyvárať veci len preto, aby bola ona spokojná. Môj manžel sa taktiež upokojil, lebo pochopil, že už viac nebudem bláznivá a budem si radšej robiť všetko po svojom. Musím povedať, že vďakabohu.

4/5 - (1 vote)