Nádherné slovenské kúpele, na ktoré môžeme byť právom hrdí


Kúpele majú na Slovensku dlhú tradíciu. Už pred niekoľkým storočiami boli známe liečivé účinky minerálnej a termálnej vody, pochádzajúcej zo slovenských prameňov na zdravie človeka. S postupom času sa slovenské kúpele stali hlavou príčinou, prečo každoročne tisícky zahraničných turistov navštívia túto malú krajinu. Ako pôsobia kúpele na zdravie človeka?

masáž

Účinky slovenských kúpeľov na zdravie človeka

Slovenské kúpele sú nielen doma, ale aj v zahraničí preslávené ich blahodárnymi účinkami na zdravie človeka. Sú zamerané na liečbu rozličných ochorení – onkologické ochorenia, ochorenia pohlavných orgánov, ochorení tráviaceho traktu, choroby látkovej výmeny, ochorenia obehovej sústavy, choroby z povolania, ochorenia obličiek, močových ciest, ochorenia pohybovej sústavy, kožné choroby, ochorenia neurologické, reumatické ťažkosti, problémy so srdcom, doliečenie po operáciách a úrazoch či na liečbu urologických a gynekologických problémov. Zameriavajú sa teda na liečbu všetkých časti ľudského tela. Okrem toho slovenské kúpele poskytujú aj :

Dokonalý oddych

Slovenské kúpele ponúkajú nielen veľké množstvo liečebných procedúr, ktoré sú zamerané na zlepšenie zdravotného stavu pacienta, ale aj možností na oddych. Jedná sa napríklad o masáže či bazény. V slovenských kúpeľoch nájdeme aj wellness, ktorý môžu využiť aj ľudia, ktorí netrpia žiadnym ochorením. Wellness má pozitívne účinky nielen na fyzické, ale aj psychické zdravie človeka. Odborníci dokonca tvrdia, že návštevu takého zariadenia by mal človek opakovať minimálne 1x do roka.

Kultúrne vyžitie

Kúpele na slovensku ponúkajú svojim navštevníkom rôzne aktivity, ktoré sa spájajú práve so slovenskou kultúrou. Jedná sa napríklad o vystúpenia skupín, ktoré spríjemňujú pacientom čas strávený v týchto zariadenia.

Zmenu prostredia

Kúpeľe sú symbolom oddychu a relaxu či času, ktorý venujete len sebe. Takáto zmena určite z času na čas prospeje každému z nás. Vrátite sa z nich nielen odpočinutý, ale spoznáte aj nových ľudí. Slovenské kúpele sa väčšinou nachádzajú v prekrásnej prírode. Budete mať teda možnosť načerpať nové sily v prírode, čo určite tiež prospeje vášmu zdravotnému stavu.

bazén

Potřebujete sa o slovenských kúpeľoch dozvedieť viac?

Ak by ste aj vy radi navštívili kúpele na Slovensku, avšak nemáte dostatok informácií, navštívte stránku www.nasavoda.sk. Nájdete na nej nielen množstvo užitočných informácií, ale aj informácie o tom, pre akých pacientov sú jednotlivé kúpele na Slovensku vhodné. Ďalšie informácie získate napríklad na internetových stránkach jednotlivých kúpeľov.