Na lov dravých rýb treba čo najvhodnejšiu návnadu

Každý jeden rybár potrebuje mať na háčiku vhodnú návnadu. Či už vravíme o rybárovi pri neďalekom jazere, alebo človeku obľubujúcom rybolov v tropickom oceáne. Pokiaľ lovíte dravé ryby, tie musíme nalákať na nástrahu, ktorá je podobná malej živej rybke. Dravce nám na kukuricu s chlebom nezaberú, čakali by sme márne. Výrobcovia a predajci rybárskych potrieb, ako napríklad illex veľmi dobre vedia, čo dnešní rybári potrebujú, že tie návnady musia byť pre dravcov skutočne lákavé. A verte mi, tie návnady sú skutočne dobre premyslené, takmer nerozoznateľné od živej rybky, no majú na sebe háčik, ktorý si dravec vo vode nevšimne. Aj pri tomto výrobcovi vravíme o rôznych variantách, nástrahy sú rôznorodé, líšia sa aj cenovo, no aj tak sa jedná o lacnú záležitosť.

oko

Prečo práve tento typ nástrahy?
Takéto typy nástrah vyvolajú u dravých rýb chuť, agresiu, aj zvedavosť. Každopádne všetky podstatné pudy, ktoré ju donútia po návnade vyštartovať, začať ju trhať, no a tým sa automaticky napne na háčik a máte záber. Navyše sú praktické a môžete ich použiť znova a znova, poškodenie od zahryznutia nehrozí, takýto materiál to vydrží.

Napríklad také plandavky, inak známe aj ako blyskáče, pripomínajú svojim trepotom vo vode pohyb malej rybky, teda dravec si nástrahu samozrejme automaticky všimne a vyštartuje po nej. Sú vhodné aj na chytanie z člna, ale takisto i bežnejším spôsobom, formou navíjania z brehu. Tieto sú zväčša praktického tvaru, dobre sa nahadzujú.

plovák

Malá rada
Ak budete poťahovať špičkou prúta, táto návnada bude budiť reálnejší dojem pohybu živej rybku, nebude plávať tak „vystrašene.“
Populárne sú však aj umelé rybky, známe ako woblery. Tie sú neroznateľné od živej návnady už na prvý pohľad. Dokonale pripomínajú všetky bežné malé druhy rybiek. Sú vhodné, pokiaľ chcete nahodiť na presnú hĺbku, tieto návnady sa prispôsobia. Ich rýchlosť a pohyb určuje, ako hlboko budú ponorené.