Máte strach z toho, že schudnete?

Keď som toto prvýkrát počula, zdalo sa mi to fakt divné. Zdá sa však, že je to naozaj pravda. Pretože keď sa dostanete k pomenovaniu základného problému, ktorý vás roky sužuje, zistíte, že sa vlastne bojíte. Bojíte sa schudnúť.

posilovna

Komukoľvek som povedala, či už sama sebe, svojej rodine, manželovi alebo priateľom, že chcem schudnúť, časť mňa sa niekde v hĺbke duše bála dosiahnuť tento cieľ. Skrátka, bála som sa byť štíhla.

Myslím, že všetci máme isté obavy, ktoré nás motivujú prejedať sa a zabraňujú nám oslobodiť sa od tohto emočného pekla a žiť svoj život voľne a naplno. Niektoré naše obavy môžu byť rovnaké a niektoré môžu byť úplne iné, ale všetci ich máme.

Keď sa mi aj podarilo schudnúť, časom som kilá nabrala späť. Prečo? Prečo to tak je? Prečo nemôžem v seba dostatočne veriť, veriť, že môžem byť štíhlou trvale?

Nemôžete si udržať váhu, ak neveríte, že to skutočne môžete dosiahnuť. Ak máte pochybnosti o sebe, potom rozbehnete celý kolotoč pochybností. Ja som sabotovala svoje vlastné úsilie a držala som sa na míle od úspechu, na ktorom mi tak veľmi záležalo. Prečo? Musí na to byť dôvod: Je za tým strach byť štíhlou. Dôvod spočíva vo vašich obavách. Bojíte sa toho, že budete štíhle a namiesto toho, aby ste čelili svojmu strachu, budete sa radšej prejedať a naberiete svoju váhu späť, aby ste mohli zostať v tomto začarovanom kruhu. Verte tomu alebo nie, udržať si hmotnosť je súčasne frustrujúce aj bezpečné.

ovoce

To je fakt strašidelné. Čo budete so sebou robiť, ak sa už nebudete musieť starať o to, aby ste schudli? Čo budete robiť s voľným časom? Aké budú vaše „úspechy“, keď sa už nebudete sústreďovať na svoj cieľ znížiť hmotnosť? Odpoveď znie VŠETKO. Konečne budete môcť robiť všetko, o čom ste kedy snívali. Treba si v každom prípade uvedomiť skutočný dôvod prejedania sa a malými krokmi sa dopracovať k veľkým veciam.

5/5 - (1 vote)