Masívom nič nepokazíte

Nábytok tvorí podstatnú časť nášho príbytku. Jeho výber e preto viac než dôležitý. Pokiaľ patríte k milovníkom prírodných doplnkov, masívny nábytok je pre vás to pravé orechové.

S týmto nábytkom sa môžete stretnúť aj pod názvom „rustikálny“. Toto pomenovanie je odvodené práve od toho, ako takéto kúsky v priestore pôsobia.

komoda

Masívny nábytok musí byť vyrobený zásadne z dreva. Tento materiál je jeho hlavným charakteristickým znakom. Spoznáte ho a vďaka tomu, že nie je opracovaný do moderných, hranatých a presných tvarov. Základom je práve to, aby takýto nábytok hneď na prvý pohľad pripomínal prírodné drevo.

Masívne kúsky nábytku môžete zakomponovať do takmer každého interiéru. Pokiaľ je váš byt ladený skôr do moderného štýlu, masív vytvorí nádherný kontrast. Industriálne prvky spojené s tými čisto prírodnými, sa dnes jednoducho nosia.
Keďže tieto bytové doplnky nepatria k tým najlacnejším, zainvestujte do jedného či dvoch kvalitných kusov. Tie totiž úplne postačia na to, aby sa váš byt premenil na niečo originálne. Dobrým riešením môžu byť napríklad rustikálne komody, ktoré sa hodia najmä do obývacej miestnosti, alebo kuchyne. Nájdete ich v rôznych veľkostiach, od tých úplne miniatúrnych, až po naozaj veľké a výrazné kusy.
Masívny nábytok má aj ďalšie výhody. Keďže je vyrobený z dreva, nemusíte sa obávať umelých materiálov vo svojom byte. Mnoho firiem dokonca ošetruje tento materiál pomocou čisto ekologických prípravkov. V neposlednom rade určite oceníte ich životnosť. Takýto nábytok môžu dediť ešte mnohé generácie po vás.

starožitnost

Rustikálny nábytok je vyrábaný z rôznych druhov dreva. Ak siahnete po kúskoch vyrobených na Slovensku, najčastejšie natrafíte na dubové, či bukové drevo. Mnohé kúsky však pochádzajú priamo z Indie. V tomto prípade sú vyrábané najmä z dreva palisandrového, ktoré vás ohúri hneď na prvý pohľad.