Majte pevnú vôľu

Mladí ľudia so sebou bývajú často veľmi nespokojní. Nielen, čo sa týka ich výsledkov, ale hlavne, keď sa to týka ich výzoru a postavy. Snažia sa veľmi veľa cvičiť, robia všetko preto, aby zhodili kilá, ktoré nazbierali počas roka alebo počas Vianoc či v ktoromkoľvek období v roku. A často si vôbec neuvedomujú, ako si tým škodia. Keď však nechcete držať žiadne hladovky a zbytočné diéty, môžete vyskúšať čokoľvek. Možno ide len o pár kíl, ktoré chcete dať dole. Špeciálne po Vianociach chce veľa ľudí vybehať alebo „vydiétovať“ zemiakový šalát, vyprážanú rybu, kapustnicu a koláče, ktoré sa stále zbierali.

skok

Možno sa vám to zdá zo začiatku ako nemožné, keď zrazu začnete cvičiť. Po dvadsiatich minútach už možno ani nevidíte, pretože ste tak veľmi unavený, že to jednoducho nedávate. Je to ťažké? Áno, začiatky sú vždy ťažké. Ale nikdy to nie je nemožné. Podstatné je, aby ste sa nevzdávali, vtedy nikdy neprehráte. Skôr či neskôr sa vždy dostanete na svoju vysnívanú váhu. Je to však obeta, ktorú musíte urobiť. Možno váš voľný čas budete tráviť len behaním či dvíhaním činiek a posilňovaním v posilňovni. Možno budete musieť odložiť množstvo času s kamarátmi a aj so svojou rodinou. Možno sa budete musieť vzdať svojich koníčkov.

zelenina

Aspoň, kým sa nedostanete na svoju vysnívanú váhu, ale na tú sa skôr či neskôr určite dostanete a verte, že to bude stáť za to. Možno vám budú dobrou pomôckou aj spalovače tukov. To dokáže byť celkom dobrá pomôcka, keď potrebujete stratiť chuť do jedla. A veríme tomu, že po sviatkoch ju teda máte viac, než len veľkú. Dá sa to, len musíte chcieť. No keď stratíte chuť do jedla, budete musieť jesť pravidelne len preto, lebo hladovka tiež nie je pre vaše telo prospešná. Uvidíte, že schudnete skôr, než si to uvedomíte. Nemáte sa čoho báť. Majte na pamäti, že najdôležitejšia je hlavne pevná vôľa.