Láska k prírode víťazí

Ak máte to šťastie a naskytol sa vám pozemok, kde môžete postaviť dom, skúste bývanie v zrube. Nemusíte mať predsa klasiku z tehál a hlinený domček by vám asi tiež moc dlho nevydržal. Stavba medzi zvlnenými kopcami a lúkami rozhodne upúta pozornosť.

srub

Drevostavby stále vedú v obľúbenosti a ich majitelia si to nemôžu vynachváliť. Ako materiál sa veľmi často používa zrubový obklad.
Možno vás tiež prekvapí, že sa výstavbou zrubových domov zaoberá čoraz viac firiem, ktoré majú veľké skúsenosti, takže sa nemusíte ničoho báť. Oplatí sa hľadať aj ich históriu. Čím viac postavených domov, tým lepšie. Takéto stavby sú veľmi špecifické, preto sú veľmi dôležité správne technologické postupy a oko pre detaily.

Skladačka, na ktorú potrebujete žeriav
Máte radi puzzle? Tak tu si rozhodne prídete na svoje. Celé vaše bývanie je totiž potrebné poskladať a zmontovať.Možno vám to na stavbe niekedy bude pripadať ako v mravenisku, ale nebojte sa, skúsení pracovníci to určite zvládnu bez chybičky. Jednotlivé diely majú totiž starostlivo očíslované, aby nevznikol zbytočný chaos. Montáž sa vykonáva na pripravenú základovú dosku bez použitia jediného klinca či skrutky.

Samozrejme je treba pripraviť tiež otvory pre rozvody elektriny, ktoré sú vedené vnútrom guľatín. Dôležitá je tiež prvotná dokumentácia, kde musí byť všetko starostlivo zaznamenané. Na čo by sa v projekte zabudlo, to by nebolo.
Konštrukciu podkroví sa oplatí obložiť pomocou sadrokartónu z dôvodu postupného zosychania dreva. Strecha tak bude lepšie tesniť.

chata

Projekt môžete doplniť terasou, ktorá je snom takmer každého zákazníka. Nie je nič krajšie ako raňajkovať na verande za svitania. Dobrý architekt vám navrhne kryté sedenie aj s detailmi.

Zvonku stavba pôsobí masívne, ale vnútorný interiér je veľmi vzdušný a svetlý. Jednoznačne vás nadchne nežná vôňa dreva, ktorá prestupuje celým priestorom.
Proste sen snáď každého človeka. Nechajte sa inšpirovať aj vy a smelo do toho.