Kam vyraziť s najmenšími v sychravých dňoch?

Zima už je skoro za rohom, tak si túžobne prajete: „Kiež by už začalo snežiť!“ To by ste aspoň mohli staviť snehuliaka alebo vytiahnuť z kôlne sánky.
Niekedy už máte pocit, že máte doma dvoch malých čertíkov, ktorí vám len chcú zdvihnúť tlak. Prečo si nehrajú? Veď majú toľko rôznych plyšových zvieratiek, stavebníc alebo autíčok. Budete musieť niečo vymyslieť.

Aj keď počasie prechádzkam vonku nepraje, nezúfajte, berte to ako úžasnú príležitosť k tomu, aby ste ako rodina trávili viac času pohromade. Stačí len vybrať tú vhodnú zábavu.

Originálna zábava

vZamestnajte je v kuchyni. Vy zatiaľ uvaríte a vaši drobčekovia môžu napríklad navliekať cestoviny ako korálky.
vPosaďte ich k oknu a nechajte ich hádať farby áut, ktoré prejdú okolo.
vMáte doma vačky so semienkami, ktoré vám ostali od jari. Dajte im je a môžete sadiť do pripravených kvetináčov.
vMaľujte obrázky.
vHádaj, kto som? Vymýšľajte si postavičky z rozprávok a potom môžete všetci hádať.
vAlebo im pustite zábavné DVD a všetci cvičte na karimatkách.

Vyrazte do mesta

Ak máte možnosť, zbaľte si veci a choďte do mesta. Detské centrum bratislava, vás rado privíta. Nájdete si tu nových kamarátov a budete rozvíjať schopnosti svojich potomkov. Medzi svojimi rovesníkmi si aj lepšie zahrajú a vy si konečne oddýchnete.
V takom detskom centre majú rad možností, ako zabaviť deti rôzneho veku. Čo treba vyskúšať bazén s farebnými loptičkami alebo šmýkačku? Pre tých pokojnejších sú tu obrázkové knižky. Alebo si môžete spoločne zaspievať pri klavíri.
Všetko, čo sa váš drobček naučí v pred školnom veku, je pre neho dôležité a už v prvej triede uvidíte výsledky. To, čo vyzerá ako hra, je dômyselné cvičenie pre rozvoj osobnosti. Preto si spievajte pesničky, hrajte na flautu alebo gitaru. Nechte vaše dieťa, aby sa všetkého zúčastnil. Niekedy stačí len pozorovanie. Robte, čo vás baví a čo ste robili za slobodna. Vaša láska všetko vstrebáva a raz aj zužitkuje.