Kam v lete za snehom
Niekto má rád letné horúčavy, iní milujú zimu. Nie každý sa cíti byť vo svojej koži, keď sa potí na rozžeravenom piesku, sťahuje brucho medzi všade navôkol promenádujúcimi sa dokonalými postavičkami, ktoré vystavujú ako trofej na obdiv svoje čokoládovo opálené tehličky. Ak ste fanúšikom bieleho snehu, prinášame Vám niekoľko skvelých sviežich letných tipov.
Lyžiarska sezóna na Slovensku síce nie je, ale zato je teraz v plnom prúde na južnej pologuli. Čo tak navštíviť Austráliu alebo Nový Zéland?

Drsný roh

Austrália
Najväčším lyžiarskym strediskom južnej pologule je Perisher. Priestor určený na rôzne aktivity je naozaj obrovský, na svoje si prídu všetci od začiatočníkov až po milovníkov divokej nočnej jazdy. Terén je naozaj rôznorodý, takmer nepretržite sa tu konajú rôzne súťaže a akcie.

Ak sa Vám zdajú štvormiestna suma na cestovanie a denný skipas s trojmiestnou cifrou, k tomu výdavky na výstroj nad Váš rozpočet, nezúfajte. Za vytúženým snehom nemusíte cestovať tak ďaleko, mnoho úžasných miest sa nachádza aj vysoko v európskych horách a lyže alebo snowboard si môžete zaobstarať v tomto období mimoriadne lacno, ich cena Vás milo prekvapí.

Snowboardistka

Rakúsko
Náš najbližší sused ukrýva v horách ľadovce, ktoré sú ako stvorené na zjazd. Mnohé z nich sú v prevádzke nielen 6, ale až 12 mesiacov v roku a tomu zodpovedá aj ich pripravenosť na nápor turistov. Služby sú vynikajúce, rôznorodosť terénov ponúka široké možnosti. Ktorékoľvek z nich si vyberiete, určite nebudete ľutovať. Na deň lyžovania Vám stačí skipas od 25 €.

Švajčiarsko
Švajčiarsko je ďalšou krajinou, kde sa môžete v lete opaľovať na ľadovcoch. Letná sezóna trvá väčšinou od júl do novembra a denný skipas zoženiete v prepočte od 50 €.

Francúzsko
Väčšina ľudí si pod cestou do Francúzska predstaví slávnu vežu. Môžete sa však ochladiť napr. na North Face a na ich pomery Vás to ani nevyjde draho, už od 25 € na deň.

Ako vidíte, aj priaznivci chladu si môžu prísť v lete na svoje. Zbaľte teda do batoha slnečné okuliare spolu s čapicou a voskom, hoďte do kufra lyže, snowboardy, viazania a topánky a chytajte bronz jedinečným spôsobom. Nezdá sa Vám, že fotiek na člne je momentálne na sociálnych sieťach priveľa?