K čomu je dobrá čistička vzduchu?

Máte vo vašom príbytku zvýšenú prašnosť, veľa peľu, prípadne máte pocit, že sa u vás často vyskytujú pachy, ktoré neviete odkiaľ idú ? V takomto prípade sa určite poobzerajte po čističke vzduchu. Čistička vzduchu eliminuje vo vašej domácnosti prach, rôzne pachy a podobne.
čistý vzduch

Čo je to čistička vzduchu?


Čističky vzduchu sa v súčasnosti vyrábajú aj v zaujímavých prevedeniach, ktoré vám nenarušia domácnosť ale skôr dokonale do vašej domácnosti zapadnú. Ak žijete s alergikom, astmatikom určite by ste mali rozmýšľať o kúpe čističky vzduchu. Čistička vzduchu vášmu partnerovi, vám alebo vašim deťom prečistia vzduch, eliminujú prach, peľ, nežiadúci zápach, ale aj od smogu a cigaretového dymu. Hlavným dôvodom, prečo sa začali čističky vzduchu vyrábať je to, že čistička vzduchu prečistí vzduch vo vašom príbytku a vy tak môžete dýchať čerstvejší a zdravší vzduch. Čističku vzduchu by ste vo vašej domácnosti nemali mať položenú na zemi, ideálne by mala byť položená niekde v priestore vo výške vášho pásu. Čističku by ste mali púšťať dennodenne na viac ako jednu hodinu, pretože do jednej hodiny je jej spúšťanie zbytočné, pretože za jednu hodinu nedokáže prečistiť celý váš vzduch v príbytku.

dům na venkově

Čistička vzduchu, na čo sa zamerať?


Poznáme dva typy čističiek vzduchu a to čističku s pevným vzduchovým filtrom a čističku s ionizáciou. Pri čističke vzduchu je potrebné sa zamerať hlavne na jej kvalitu, aby mala všetko to čo potrebuje ku kvalitnému prečisteniu vzduchu. Zakúpenie čističky vzduchu predstavuje investíciu, ktorú budete využívať dennodenne a práve preto je potrebné siahať po tých kvalitnejších čističkách. Nezabúdajte na to, že iba kvalitná čistička vzduchu vás dokáže vo vašej domácnosti zbaviť prachu, plesní, nepríjemného pachu, chemických látok vo vzduchu a podobne. V súčasnosti existujú aj čističky rovno so zabudovaný zvlhčovačom, po takejto čističke vzduchu by ste mali siahnuť vtedy, keď máte vo vašej domácnosti veľmi sucho. To, že máte v domácnosti sucho zistíte napríklad zvýšeným kašľom alebo vysušenou pokožkou.


5/5 - (1 vote)