Jednoduché tipy, ako si užiť zimu

Pri ďalšom hľadaní zábavných nápadov počas víkendu alebo prestávky v práci si zvážte tieto bezplatné a lacné spôsoby zamilovania si zimnej sezóny :

umění

Navštívte múzeum

Zima môže byť jedným z najlepších období na návštevu múzea, pretože je tam často menej turistov a davov ľudí. Väčšina múzeí ponúka „voľné dni“, kedy je vstup voľný alebo podmienený dobrovoľným príspevkom. Na Slovensku máte voľný vstup do múzeí každú nedeľu. Strávte teda deň obdivovaním exponátov, predovšetkým, keď je vonku chladno.

Sánkovanie

Dajte si do auta sánky a vydajte sa s niekoľkými priateľmi hľadať najlepší kopec na sánkovanie vo vašej oblasti. Vyskúšajte každý kopec a na konci dňa nad hrnčekom horúcej čokolády zhodnoťte, ktorý bol ten najlepší.

Korčuľovanie na ľade

Obujte si korčule na ľad alebo si ich prenajmite za malý poplatok a choďte na klzisko. Toto je aktivita, z ktorej sa tešia vekové kategórie. Môžete mať dokonca šťastie a vybrať si na túto aktivitu relatívne teplý a slnečný deň.

Dobrovoľníctvo

Dobrovoľnícka práca je nielen pre páry, rodiny a priateľov skvelým spôsobom, ako utužiť vzťahy, ale je aj pre vás príležitosťou dostať sa von z domu a zapojiť sa do ich komunity. Dá sa praktizovať aj keď teploty klesnú pod bod mrazu alebo keď sneží. Pomôžte odhrnúť sneh tým, ktorí nevládzu alebo starším ľuďom s nákupmi. Budete pomáhať ostatným a šetriť peniaze súčasne.

Prechádzka v lese

Obujte si zimné topánky, zoberte priateľa a vydajte sa na zasneženú prechádzku po lese. Nájdite zvieracie stopy, pozrite si cencúle a kochajte sa prírodou ukrytou pod bielou perinou. Nezabudnite si vziať so sebou termosku s horúcim čajom a pár rukavíc.

kabát

Vytvorte papierové snehové vločky

Nesneží, ale vy ste stále kvôli chladu uviaznutí doma? Vytvorte si vlastný sneh. Vezmite si papier a vystrihnite papierové snehové vločky, a ozdobte si dom. Môžete dokonca nájsť vzory a návody pre komplikované snehové vločky na YouTube.

4.0
01