Jedna je príliš málo

Videli ste už niekedy miestnosť určenú malým loptošom zladenú do jednej jedinej farby? Ako na vás pôsobila? Asi záleží, o akú farbu išlo, ale ak bola nejaká neutrálna, mohol interiér pôsobiť trochu nudne. Pravdou je, že chlapcov a dievčatá zaujmú na prvý pohľad veci, nábytok či textil, ktoré hrajú rôznymi farbami. Nemusia to byť všetky odtiene dúhy, ale na druhej strane sa nemusíte držať zbytočne pri zemi.

mimčo

Rôzne miesta si zaslúžia zaujímavé nápady

Kde všade sa vyplatí dať priestor fantázii?
· steny– pokojne môžete namaľovať každú inak, nebojte sa ani veselých a vtipných obrázkov či samolepiek alebo tapiet
· nábytok– poličky, skrine, posteľ, stôl a stoličky poskytujú priestor aj na hranie, nielen na ukladanie vecí či tvorenie alebo písanie domácich úloh
· textil– koberce, závesy, detské obliečky, tam všade môžete použiť obľúbené športové motívy alebo postavičky z populárnych kreslených filmov
· doplnky– lampy, nádoby na perá a ceruzky, školské potreby by bez farebných aplikácií nikoho nezaujali

Samostatnou kapitolou sú hračky, ale ich podstatou je podpora hravosti a fantázie, preto sa hádam o nich nemusíme bližšie zmieňovať.

Motívov nemusí byť nekonečné množstvo

Bojíte sa, že bude izba pôsobiť nesúrodo, keď použijete veľké množstvo motívov? Pokojne použite jeden alebo dva, ktoré sa budú pravidelne opakovať. A hlavne, dajte aj na názor detí. Každú chvíľu obdivujú iných hrdinov, preto sa oplatí pravidelné obmieňanie detských obliečok alebo ozdobných podušiek, skrátka vecí, ktoré urobia veľa muziky za málo peňazí.

děti

A viete, akú hlavnú výhodu to všetko bude mať? No predsa tú, že si v takomto priestore dokonale odpočiniete od fádneho sveta dospelých a vlastných zdanlivo neriešiteľných starostí.

5/5 - (1 vote)