Imidžová, no hlavne praktická výbava zodpovedného motorkára

Niekto si za svoj dopravný prostriedok zvolí motorku, pričom mnohým učarovala hlavne sloboda, ktorú tento stroj reprezentuje a akú so sebou tento typ jazdy prináša. Ani motorkári však nesmú zabúdať na zodpovednosť, ale práve naopak- práve ich sa pocit zodpovednosti dotýka dvojnásobne, a to najmä voči vlastnému zdraviu a bezpečnosti na cestách. Neodmysliteľným doplnkom pre každého motorkára je tak hlavne kvalitná moto prilba, no doplnky sa môžu týkať aj ďalších prvkov.

černá helma

Danú tému však nemusíme rozoberať ako z učebnice a pripisovať jej iba prísny tón, ale výber a následné oblečenie doplnkov k jazde na motorke môžeme brať vlastne ako zábavu a budovanie svojho motorkárskeho imidžu.
Doplnky na čele s oblečením by však mali byť najmä priaznivé k vášmu typu jazdy, takisto sa musí dbať na potrebný stupeň ochrany. Ale samozrejme sa treba orientovať aj na isté pohodlie a komfort.

Základom je kvalitná prilba
Nielen bezpečie, ale aj komfort z jazdy sú vlastnosti, aké nám dopraje práve vhodný výber prilby. Populárnym riešením sú uzatvorené integrálky chrániace celú hlavu, ideálne najmä pri jazde na rýchlejšom stroji. O niečo viac pohodlia poskytujú otvorené prilby, ktoré však nepokrývajú spodnú časť tváre. Veľmi praktickým a zároveň spoľahlivým riešením sú odklápacie prilby pokrývajúce celú hlavu, no na rozdiel od integrálnych disponujú predným odklápacím otvorom. Moderné prevedenia navyše poskytujú štýlový dizajn a k skutočným detalistom sa radí najmä športová značka AIROH.

Nepodceňujte rukavice
S vyššou rýchlosťou ruka v ruke prichádzajú aj nepriaznivejšie podmienky v podobe nárazového vetra, niekedy aj dažďa. Motorkárov však ľúbi potrápiť aj nepríjemná zima. Vo všetkých prípadoch sú citlivou časťou tela ruky, konkrétne dlane a prsty. Pružné a pohodlné rukavice s koženými vložkami sú tak skvelým pomocníkom.

přilba

Oblečenie a jeho vhodná voľba
Poskytuje ochranu celého tela aj pri vyššej rýchlosti. Malo by byť odolné najmä voči nárazu vetra a takisto spoľahlivé pri zníženej teplote počas jazdy.