Historický prístroj býval hitom

Kedysi to veru bola prevratná novinka. V našom paneláku sme ju mali iba my, takže sme sa pravidelne tešili na mnohé susedské návštevy. Chodili sa k nám dívať na zahraničné filmy, často s veľmi chabým obrazom a o dabingu ani nehovoriac, ale bol to pre nás zázrak. Keď už sa začali dávať lepšie filmy aj v televízii, naučili sme sa ich aj nahrávať. Že to bolo zložité? Vtedy sa nám to také ani nezdalo. Neustále sme kupovali nové videokazety a tie nahrané sa nám kopili v okolí prijímača. Nečudo, že televízny stolík vypadal ako menšia skriňa.

pokoj

Dnes už taký nábytok ani nepotrebujete. Obrovskú obrazovku má väčšina z nás zavesenú na stene, a dokáže oveľa viac ako kedysi najmodernejšie videorekordéry. Na uchovávanie záznamov nepotrebujeme obrovské plastové kazety, stačí nám trocha pamäte, ktorá je integrovaná v prijímači. Hravo zastúpi aj niektoré funkcie počítača a navyše môže ešte pôsobiť ako zábavné centrum celej rodiny, ak sa naučíte hrať rôzne hry. Skrátka, všetko je už inak a rozhodne lepšie.
Sú však aj ľudia, ktorí na spomínané televízne stolíky nezabúdajú ani dnes.

obývák
Ukladajú si do nich síce aj veci, ktoré s týmto prístrojom nesúvisia, ale to nevadí, pretože každý úložný priestor navyše sa počíta. Dokonca už existujú aj zaujímavé zrkadlové modely ako, ktoré urobia z tejto pôvodne nenápadnej poličky alebo skrinky stredobod pozornosti. A že na jeho odkladacej doske sú sviečky a kvetináče? Koho by to trápilo, veď o to zaujímavejšie to celé dohromady pôsobí.

Netrápte sa preto, že nie ste „in“, ak si bez tohto kúsku nedokážete svoju obývaciu izbu predstaviť. Najdôležitejšie je, že sa takto cítite pohodlne a nič vám nechýba.