Efektívne cviky na ploché brucho – spoznajte ich čaro

S príchodom jari sa mnohí začnú zamýšľať nad svojou postavou. Predsa len sa leto blíži a my chceme v letných mesiacoch vyzerať čo najlepšie. Ak aj vy patríte do tejto skupiny ľudí, v tom prípade máme pre vás pár tipov, ako sa dostať do formy čo najrýchlejšie. Najproblematickejšou časťou tela býva práve brucho. Cviky na ploché brucho sú mimoriadne rozmanité, a aj keď sa môžu spočiatku zdať ťažké, verte, že po čase sa budete na cvičenie nesmierne tešiť a budete nadšený zo svojho progresu. Poďte sa s nami pozrieť na tie najefektívnejšie cviky na ploche brucho.

cviky na břicho

Cviky na ploché brucho, ktoré zaručene fungujú

Máte pocit, že klasické brušáky nikam nevedú a vy máte brucho neustále rovnaké? Ani sa nečudujeme. Opakovanie jedného cviku totiž naozaj nie je účinné. Brušné svaly sú totiž nesmierne rozsiahle a je ich mnoho. Preto musíte do svojho tréningu zapojiť cviky, ktoré trénujú viacero skupín brušných svalov. Zároveň platí, že pokiaľ cvičíte na chrbte, pri dvíhaní vrchnej časti tela cvičíte prevažne vrchné brušné svaly, a pri dvíhaní nôh namáhate spodné brucho. Šikmé brušné svaly dokážete efektívne trénovať rôznym vytáčaním do strany a podobne. Vždy dbajte aj na správne dýchanie. Aj keď sa to nezdá, práve to je pri cvikoch na ploché brucho nesmierne dôležité. Potom už stačí iba zostaviť tréning a pustiť sa do práce. Motiváciou pre vás môže byť nielen krásne telo, ale najmä zdravie.

muž v posilovně

Dajú sa cviky na ploché brucho vykonávať so záťažou?

Mnohí sú toho názoru, že prostredníctvom dvíhania váh sa posilňujú najmä nohy, zadok a ruky. Iba málokto vie, že váhy nám pomáhajú spevniť aj stred tela. Poznáte mŕtvy ťah s veľkou činkou? Tento cvik je mimoriadne účinný a ideálny práve vtedy, keď chcete spevniť brucho. Cviky na ploché brucho s váhami sa dajú vykonávať v rôznych variáciách. Uvedomte si, že pri každom cviku s ťažkou váhou je potrebné mať napnutý stred tela, čo v podstate znamená, že efektívne posilňujete brucho aj vtedy, keď sa na to práve nezameriavate. Nech sa rozhodnete vykonávať akékoľvek cviky na ploché brucho, zvoľte cestu pravidelnosti a zostaňte motivovaný. Potom pôjde všetko jednoduchšie. Viac sa o týchto cvikoch dozviete na https://inlive.sk/.