Dbajte na výber správnej motorky i vhodného vybavenia a nič nepodceňujte!

Pokiaľ aj vám učarovali motorky a chcete sa stať jedným z nemála podobne cítiacich ľudí, ktorí už tento typ jazdy praktizujú v realite alebo sa k nim už radíte, pozrite sa spoločne so mnou na pár informácií, ktoré by mohli byť blízke každému, kto to s jazdou na motorke myslí vážne.

motorkář

Ako dosiahnuť z jazdy ten najlepší zážitok?
No, kúpou kvalitnej a drahej motorky J. Ale nie, samozrejme záleží aj od iných faktorov, ako napríklad od voľby vhodných doplnkov. V tomto bode je tak pre bezpečnú a pohodlnú jazdu dôležité, aby ste už vopred vedeli, aký typ jazdy máte v pláne praktizovať pravidelnejšie. Teda stačí vám chodiť na motorke mestom do práce, na poštu, do kina a pod., alebo to chcete valiť vo vyššej rýchlosti po diaľnici, či chcete tento stroj využiť na dlhé túry, alebo vás láka predovšetkým náročný prírodný terén?

Toto sú v skratke základné body, v ktorých by ste mali mať už jasno a na základe nich následne vybrať motorku, poprípade následne doplnok v podobeprilby. Rovnako aj prilby sú totiž určené k odlišným štýlom jazdy a sú podľa toho vyhotovené, či už ide o otvorené prilby na skúter alebo integralne prilby apod., pričom práve integrálna prilba je spoľahlivou voľbou, ktorá vás nezradí ani pri vyššej rýchlosti.

Každopádne pre začiatočníka, ktorý sa s komfortnou a bezpečnou jazdou eštelen viac-menej zoznamuje by nebolo vhodné investovať priamo do silného a ťažkého stroja, ktorý pôsobí nebezpečne už na prvý pohľad. Začnime tak asi radšej skôr ideálnym dvojvalcom okolo 500 kubíkov. Neuškodil by však zrejme ani o niečo väčší objem, konkrétne 800. Táto motorka by takisto nemala predstavovať akúsi nebezpečnú mašinu ako z akčného filmu, to možno až neskôr, až si budete môcť s čistým svedomím povedať, že ste už skúsený motorkár.

žlutá helma

V prípade overalu, konktétne bundy je takisto dôležité, aby sa prisôsobila vašej postave, respektíve aby nebola o niečo väčšia, nakoľko by bol následný problém s chráničmi.