Čo k tomu budete potrebovať?

K tomu potrebujete jediné, aby vaše vozidlo bolo v poriadku a malo potrebné zabezpečenie. K tomu patrí aj povinné ručenie.

1. . Zelená karta je na prvom mieste

Jedná sa vlastne o také potvrdenie o tom, že máte dohodnutú a zaplatenú poistku na auto. Je to tiež medzinárodne platný doklad, ktorý môžete voziť všade so sebou. V prípade straty v zahraničí, by ste si museli vybaviť takzvané hraničné poistenie, ktoré je náhradou povinného ručenia.

koncepce

2. Bez zákonného poistenia hrozia pokuty

Ak vám ešte toto zaistenie stále chýba, mali by ste to čo najrýchlejšie vyriešiť, inak si koledujete o malér. Hrozia vám totiž pokuty nielen u nás, ale aj v zahraničí, kde sa jedná o ďaleko vyššie čiastky. Tým to ale nekončí, za každý deň bez povinného ručenia musíte prispieť do takzvaného Garančného fondu nemalou čiastkou. Ak vám pri ceste automobilom bude chýbať zelená karta, pripravte si opäť svoju peňaženku, policajti s vami nebudú mať rozhodne žiadne zľutovanie.

3. Čo všetko patrí ku krytí?

Zakonna poistka na auto vám uľaví hlavne v prípade škôd, ktoré ste spôsobili svojím vozidlom pri nehode. Nezáleží vôbec na tom, či ide o ujmu materiálnu alebo priamo na zdraví účastníkov nehody.
Okrem týchto rizík máte zaistený ušlý zisk, poškodenie majetku alebo aj odškodnenie v prípade, že dôjde k úmrtiu.
Zákon stanovuje minimálnu výšku krytia, ale vy si môžete nastaviť aj ďaleko vyššiu, len počítajte s tým, že tak bude aj konečná zmluva s vyššou mesačnou čiastkou, než ste možno očakávali. Vždy záleží na tom, ako často ste na cestách, od toho by ste mali vždy vychádzať. Potom hrajú úlohu samozrejme aj vaše skúsenosti ako vodiča.

4. Na čo si dať pozor

Rozhodne vám žiadna spoločnosť neuhradí škodu na vašom vozidle, ak ste nehodu spôsobili práve vy. Ak si prajete zaistenie aj pre vás automobil, môžete si dojednať aj iný produkt, ktorý vám pokryje práve tieto náklady. Navyše si zaistíte krytie pre prípad vandalizmu, prírodných katastrof alebo krádeže.

vrak

Nemusíte sa ničoho báť, zmluvu si dohodnete rýchlo a ľahko behom pár minút pokojne aj na internete. Stačí len vyskúšať chytré kalkulačky, http://www.mte.cz/kalkulacky ktoré vám dajú odpoveď na všetko potrebné.