Choďte radšej preč

Možno aj vy patríte do skupiny žien, o ktorých sa vždy tvrdilo, že sú veľmi pokojné a dokonca až flegmatické. Máločo vás vyviedlo z miery a keď aj, väčšinou ste si to nechávali pre seba. Trvalo to celkom dlho a nič nenasvedčovalo, že by sa to mohlo zmeniť. Ale zmenilo sa. Stačilo len to, že sa vám narodilo dieťa a to dospelo do takého veku, kedy už neleží, ale dokáže vymyslieť lotroviny, ktoré by vám ani nenapadli. A ak má ešte aj súrodenca v podobnom veku, môžete svojej pokojnej povahe dať na niekoľko rokov zbohom.

dětské hřiště

Možno sa niekedy sama sebe čudujete, že sa dokážete rozčúliť nad takými nedôležitosťami ako je piatykrát rozliata voda alebo krémom natretý nový gauč. V tej chvíli sa jednoducho neovládnete, zato keď pominie tá červená farba pred očami, začnete si to vyčítať. Tak veľmi ste chceli potomkov a tak veľmi ste k nim nespravodlivá, však? Tieto pocity poznáme všetky. Ak si však už sama myslíte, že čoho je veľa, toho je príliš, možno je najvyšší čas na pauzu. Odpočinok stojí za pokus vždy, možno budete sama prekvapená tým, ako veľmi vám pomôže hoci len jeden deň osamote alebo v spoločnosti dospelých.

Pokiaľ sa však vyhovárate na to, že si to nemôžete dovoliť, pretože sa o deti nikto nepostará, zabudnite na to. Na internete nájdete veľa ponúk na opatrovanie, v hlavnom meste, ktorý ponúka to najlepšie z jaslí, škôlky i detského centra a k tomu príjemné opatrovateľky, na ktoré sa budú vaši šarvanci právom tešiť.

deprese

Hlavne však v priebehu odpočinku nemyslite na deti a radšej sa o nich ani nebavte, skúste sa od nich celkom odpútať. O to viac sa budete tešiť na všetky tie veci, ktoré vás už tak unavovali a tým pádom aj rozčuľovali.