Buďte pripravený na všetko

Asi je každému jasné, že byť podnikateľom je v dnešnej dobe skôr trápenie ako radosť. Takisto byť manažérom a mať veľmi veľkú zodpovednosť. Asi nikoho to príliš neteší. Asi nikoho to až tak nenapĺňa, pokiaľ je na jeho pleciach veľká zodpovednosť. Ja som však vedel, že môžem dosiahnuť úplne čokoľvek, keď sa budem snažiť. To ma motivovalo vždy ďalej a ďalej. Človek by však niekedy neveril, aké veci bude riešiť, keď bude hlavou veľkej firmy. Od úplných banalít, cez vážne problémy, ktoré musí nejakým spôsobom zmanažovať. Je to dôležité? Určite áno. A taktiež si aj musíte vedieť zadeliť priority. Ak to neurobíte, môže sa vám to vypomstiť.

staré auto

Keď mi zavolal generálny riaditeľ, že je potrebné dostať z letiska väčšiu skupinku ľudí, napadlo mi skutočne všeličo. Musel som im zohnať šoféra, ale v tej chvíli nikto nebol voľný. Ujal som sa toho teda ja. Problém však bol v tom, že sme ich nevedeli dostať do jedného vozidla, keďže ich bolo viac. Autobusom sme ich rozhodne poslať nemohli, boli to dôležití ľudia a práve preto si zaslúžili aj úplne iný prístup. Rozmýšľal som, ako som len mohol. Už som dokonca chcel zavolať môjmu kamarátovi, aby sme šli aspoň na dvoch vozidlách. Potom mi však napadlo riešenie a bolo mi smiešne z toho, že mi to nenapadlo skôr.

silnice

Bolo úplne jasné, že to vyrieši len prenájom 9 miestneho auta. Bolo to jednoduché ako facka, len proste zdvihnúť telefón, zavolať tam a vozidlo som mal takmer okamžite k dispozícii. A ja som sa už stresoval, že budem musieť niekomu v momente zavolať a požičať si od neho jeho vozidlo. Takto to bolo oveľa výhodnejšie a jednoduchšie. Navyše sme sa cestou z letiska skutočne dobre porozprávali, čo bolo výhodné aj pre mňa, pretože si ma zapamätali a môjmu nadriadenému počas návštevy niekoľko ráz povedali, aby si ma vážil. Bolo by fajn, keby to aj začal robiť, takže budem optimista.