Aký nábytok je IN?

Ak sa pozrieme na domácnosti čias minulých, dominovali v nich stoly, skrine, kredence, komody, postele,… pomerne veľkých rozmerov. Išlo o akýsi znak kvality a luxusu, pričom tieto neskôr nahradila móda, kedy sa dal nábytok rozkladať na niekoľko menších častí, avšak podľa všetkého sa zdá, že starý dobrý masívny nábytok sa opäť stáva trendom.
kuchyň s jídelnou
Nielen ľudia, ich šaty a účesy alebo elektronika časom menia svoj vzhľad a skúšajú nové trendy, ale mení sa aj prostredie okolo nich, v ktorom sa pravidelne nachádzajú a bývajú. Teda áno, zmenám podliehajú aj interiéry, respektíve ich doplnky a nábytok. Ak si uvedomíme určitý fakt, príde nám trochu šialený. Nikto totiž nemá istotu, že ak si zriadime interiér v podobe aktuálne trendového nábytku, že tento nebude už len po pár rokoch „out“ a z módy. Preto by bolo zrejme rozumnejšie pri výbere sa orientovať na základe vlastného vkusu a sympatií a nie krátkodobých hitov. A myslím si, že napríklad nábytok z dreva je akousi stálicou, na ktorú je spoľah (či už z kvalitatívnej alebo dizajnovej stránky) vždy a v každom období. Určite ním nič nepokazíte, naopak.
Aj napriek tomu sa však môžeme vrátiť k téme, akú som už načal, a to podliehanie nábytkovým trendom, kedy je vlastne viditeľné, že dnešní ľudia zastávajú podobný názor a teda vidíme v určitej miere úpadok modernizmu či avantgardy a exprerimentovania, miesto toho sa klasická slovenská domácnosť, ale i podniky nejedenkrát rozhodnú vsadiť radšej na starú dobrú klasiku, ktorá síce sympatickým dojmom zaujme už na prvý pohľad, ale nevyčnieva, respektíve nie je tu riziko, že by bol dotyčný kus nábytku netradičným tŕňom v oku.
obraz domu
· Aby som však veci uviedol na pravú mieru, populárnou voľbou sa stáva predovšetkým klasika miešaná s moderným prevedením alebo lepšie povedané, istý mix klasického materiálu s drahším a efekt zohráva i výsledné prevedenie, ktoré má samozrejme inovované tvary a podobu.