Ako snehová kráľovná


Či už si vyberiete akokoľvek, mali by ste mať aj potrebné vybavenie.

Kto by si myslel, že snowboarding je len mužský šport, tak by sa veľa mýlil. Učaroval tiež nežnému pohlaviu. Väčšina žien miluje pocit voľnosti a veľkého priestoru okolo seba, kedy idú s vetrom o preteky. Pocit slobody im proste za to stojí. Tu sú samé sebou a dokonale šťastné.

snowboardy

Okrem toho, že chcú vyzerať aj na zjazdovke dobre, preto nakupujú v špecializovaných predajniach, ktoré idú s trendmi ruka v ruke, majú aj štýlové dosky.

Ak sa chcete zaradiť k profesionálom a zoznámiť sa bližšie s týmto krásnym bielym športom, budete potrebovať aj potrebné vybavenie. Jedným z nich je kvalitná doska. Snowboardy si môžete prezrieť buď osobne alebo aj na internete.
Pri výbere myslite na niekoľko vecí: ako dobrý ste jazdec, akú máte postavu, v akom teréne a akým spôsobom budete jazdiť.

Základné typy pre rekreačnú jazdu – teda mäkké dosky
ØFreestyle dosky– sú mäkšie, kratšie a ľahko ovládateľné.
ØFreeridepre jazdu vo voľnom teréne v hlbokom snehu, preto sú tvrdšie a dlhšie.
ØAllround (allmountain)dosky na zjazdovku aj do voľného terénu.
Tvrdé dosky Race /Alpine sú určené skôr pre pretekárov, tými sa tu zabývať nebudeme.
Svoje zastúpenie majú aj dosky pre ženy a deti. Umožňujú aj menší rozteč viazania.

V hlavnej úlohe dĺžka a šírka
Pre upravený terén je vhodná dĺžka dosky zhruba k brade športovca. Pre začiatočníka sa hodí aj kratšia, bude sa mu tak lepšie ovládať. Dlhšie snowboardy sa vám budú zase hodiť v hlbokom snehu. U šírky platí, že topánky by dosku nemali rozhodne presahovať. Pre veľké nohy sa vyrábajú špeciálne šírky, takže si užite jazdu, aj ak máte veľkosť nohy 14 a viac.

snowboard

Topánky a viazanie
Najprv si vždy kupujte topánky, ktoré vám musia pohodlne sadnúť a potom k nim príslušné viazanie. Odporúča sa radšej voliť jednu značku, ktorá má oboje dobre zladené.
Potom už môžete vyraziť rovno na svah, kde vám skúsený inštruktor poradí, ako so snowboardom a celým vaším telom pracovať, aby vaša jazda bola ladná a dokonalá.

Ako snehová kráľovná
3.7 (74.12%)17