Ako sa dieťa môže správne adaptovať

V prvom rade by malo vnímať, že nejde len o povinnosť, ale možnosť, ako sa zoznámiť s inými deťmi a nájsť si tak nových kamarátov. Je potrebné, aby na túto situáciu bola pripravená hlavne mamička a príliš na svojom dieťati nevisela. Samozrejme, že to bude zo začiatku ťažšie, ale vy to určite zvládnete. Navyše v škôlke sú milé pani učiteľky, ktoré to s deťmi naozaj vedia. Zažijú tu mnoho dobrodružstiev, ochutnajú nové vône a spoznajú nové chute a možno sa nájde aj prvá láska.

obrázky

Čo by mal váš chrobáčik vedieť pri nástupe

§ čiastočne sa obliekať a vyzliekať
§ obúvať a vyzúvať si obuv, alebo mu kúpte tú na suchý zips
§ samo sa najesť a napiť z hrnčeka
§ pravidlá základnej hygieny: umyť, https://www.dobrenoviny.sk/c/88013/3-jednoduche-triky-ako-ovocie-zbavit-chemie-umyt-ho-vodou-nestaci utrieť si ruky alebo vyčistiť zúbky
§ vysmrkať sa
§ zájsť si na záchod
§ poznať svoje meno a priezvisko, prípadne bydlisko
§ vedieť pozdraviť, poďakovať, poprosiť
§ vedieť povedať, čo ho trápi

Možno sa vám to môže zdať celkom veľa a nie je pravidlom, že naši najmenší to naozaj všetci vedia, ale časom sa to naučia napodobňovaním v kolektíve. Nebojte sa, že ak by nespĺňal váš chrobáčik jednu z uvedených odrážok, tak vám ho do škôlky nevezmú. To v tomto prípade určite neplatí!
Sú dokonca inštitúcie, ktoré sa starajú o deti už od 2,5 rokov alebo môžete vyskúšať jasle na pár hodín v týždni.

Každá rodina je iná. Väčšinou bývajú mamičky so svojimi láskami doma pokojne aj do veku štyroch rokov. Väčšinou už totiž majú ďalšieho súrodenca.
Napriek tomu môžete vyskúšať, či sa mu tu bude páčiť len na niekoľko hodín v týždni. Napríklad tú objaví jeho skrytý talent pre hudbu alebo šport. Môžete využiť širokú ponuku krúžkov. Trebárs z vášho synčeka bude známy maliar alebo z vašej dcérky pianistka. V dnešnej dobe mnoho inštitúcií ponúka aj aktivity spojené s cudzími jazykmi. Takto malé deti sa naozaj veľmi rýchlo učia za pomoci hier, stačí im dať na to len príležitosť.

tapety

Skúste sa len pozrieť na rôzne ponuky škôlok, ktoré sú pripravené aj pre vás. Čo treba tu. Už tie farebné stránky na vás musia dobre zapôsobiť a uviesť vás do slniečkovej nálady.