1. bonus \

Na PZP tak nemá monopol žiadna poisťovňa, ale môžete si vyberať ponuky rôznych spoločností, ktoré vám predajú len to najlepšie. Klient si tak vyberie presne to, čo potrebuje.

Koncového zákazníka zaujíma predovšetkým cena.Nechce si príliš zaťažiť rozpočet, ale to nie je iba to najdôležitejšie. Veľmi podstatná je tiež náplň poistky, teda krytie, ktoré vám poskytne.

lupa

Čo všetko ovplyvňuje konečnú sumu?

· druh vozidla– iná sadzba platí pre osobné, nákladné vozidlá i motocykle
· hmotnosť
· objem valcov
· vek vozidla– čím staršie, tým vyššia cena
· výkon motora
· spôsob použitia -najnižší tarif platí pre súkromné ​​účely

U taxislužby je to samozrejme úplne iné.
Skúste sa zastaviť na kus reči napríklad tu:. Nájdete tu totiž jasnú odpoveď. Navyše sa vám rozhodne bude páčiť spracovanie, ktoré je prehľadné a jasné, takže tu nič nebudete musieť hľadať. Ušetríte si tak čas a peniaze.

auto

Ďalšie parametre sa týkajú vašej osoby.
· V prvom rade sa zohľadňuje, či ste fyzická alebo právnická osoba, živnostník alebo podnikateľ. Pre každú kategóriu totiž platia iné sadzby a ponuky sa dosť líšia.
· Rad spoločností prihliada tiež k miestu bydliska. Sú k tomu rýdzo praktické dôvody. Iná prevádzka je na dedine a ďaleko hustejšia zase vo veľkých mestách, kde hrozí vyššie riziko nehody.

· Veľmi podstatnou kolónkou na vyplnenie je tiež váš vek, ktorý poukazuje na to, koľko skúseností máte za volantom ako vodič. Začiatočník má úplne iné reakcie ako človek, ktorý je takzvane vyjazdený a na ceste ako doma. Napriek tomu aj skúseného môže všeličo prekvapiť. 100% pozornosť pri riadení sa vždy oplatí. Ale aj pre mladých vodičov má kalkulačka pripravené zaujímavé ponuky, ktoré nemusia patriť vyložene medzi tie najdrahšie.

Výsledok potom ešte ovplyvňuje počet mesiacov bez nehody alebo doba dohodnutia. Každá zmluva má svoju expiráciu alebo vás možno v priebehu zaujme iná ponuka, ktorá bude ešte lákavejšia. To už je len na vás.